10 دلیل برای استفاده از فیلتر آب

فیلتر آب و ده دلیل برای استفاده از آن

بدن ما روزانه به حدود ده لیوان آب احتیاج دارد و در اهمیت نوشیدن آب سالم برای سلامتی بدن هیچ شکی نیست. اما متاسفانه همواره کیفیت آب لوله‌کشی شهری به دلایلی مانند قرار داشتن در معرض آلودگی‌های مختلف مناسب نبوده و برای نوشیدن توصیه نمی‎شود. بنابراین برای کنترل بیشتر در تضمین سلامت آب مصرفی روزانه خود باید از تصفیه آب و دستگاه تصفیه آب جهت حذف آلودگی‌ها استفاده کنید. این دستگاه‌ها عملیات سالم سازی آب را به وسیله به کار بردن انواع فیلتر آب عملی می‌سازند. در این مطلب ۱۰ دلیل را برای لزوم استفاده از فیلتر آب در تصفیه آب و از بین بردن ناخالصی‌های آن بر می‌شماریم.

  1. فیلتر آب می‌تواند بو و مزه آب شهری را مطبوع نموده و کلر و آلودگی‌های میکروبی آن را از بین ببرد.
  2. فیلتر آب مناسب سرب موجود در آب را حذف می‌نماید تا آبی که شما برای آشامیدن مصرف می‌کنید عاری از این ماده سمی باشد.
  3. یک دستگاه تصفیه آب خانگی شامل انواع فیلتر تصفیه آب همواره آب تصفیه شده و بهداشتی در اختیار شما خواهد گذاشت که هزینه تمام شده آن در مقایسه با خرید آب بسته بندی کمتر می‌باشد.
  4. استفاده از فیلتر آب کلر و عناصر آلی ناشی از آن مانند THM را از آب حذف می‌کند تا احتمال ابتلا به انواع سرطان مانند سرطان روده بزرگ، سرطان روده کوچک و سرطان مثانه، که در اثر نوشیدن آب تصفیه نشده به وجود می‌آیند، کاملا از بین برود.
  5. یک فیلتر آب کربن می‌تواند در عین حذف بسیاری از آلودگی‌های آب، مواد معدنی مفید موجود در آن را عبور دهد تا pH آب مصرفی کاملا برای بدن ایده‌آل باشد.
  6. با نوشیدن آب بهداشتی که به واسطه استفاده از فیلتر تصفیه آب بدست می‌آید، بدن در برابر بسیاری از بیماری‌ها مصون شده و سلامت کلی فرد بهبود خواهد یافت.
  7. به کارگیری فیلتر آب، منبعی کاملا در دسترس برای تامین آب بهداشتی جهت مصارف پخت و پز در اختیار شما قرار می‌دهد.
  8. استفاده از فیلتر تصفیه آب با حذف انگل‌ها و میکروب‌های ژیاردیا و کریپتوزپوریدیوم از آب، خطر ابتلا به بیماری‌های معدوی و روده‌ای را تا بیش از یک سوم کاهش خواهد داد.
  9. نوشیدن آب تصفیه شده و سالم برای تکامل سیستم ایمنی بدن در طول دوره رشد کودکان ضروری است.
  10. فیلترهای آب تنها مانع قابل به کارگیری در برابر ورود بیش از ۲۱۰۰ ماده سمی و بیماری‌زا به بدن شما هستند. این مواد سمی به صورت طبیعی و به وفور در آب لوله‌کشی شهری وجود دارند.

با نگاهی به مجموعه دلایل ذکر شده در بالا لزوم استفاده از فیلتر آب مناسب برای تصفیه آب بسیار بدیهی به نظر می‌رسد. بنابراین اگر شما به سلامتی خود و خانواده خود اهمیت می‌دهید باید اقدامی فوری جهت نصب و به کارگیری این فیلترها برای تولید آب بهداشتی و سالم انجام دهید. بهترین عمل در این زمینه انتخاب سیستم و دستگاه تصفیه آب خانگی معتبر که از فیلترهای آب مناسب استفاده می‌کند به همراه رعایت نکات به کارگیری و نگهداری آن و به خصوص توجه به زمان تعویض فیلترهای آب آن است.

درباره تکنولوژی‌های به کار رفته در فیلتر آب بیشتر بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *